אומנות הקפה

אומנות לצד ידע ומיומנות

אנו ברשת ב- Arcaffe, בוחרים את פולי הקפה בקפידה יתרה ומשתמשים בפולים מובחרים ועשירים בטעמים וניחוחות. כדי שכוס הקפה המוגשת לכם תהיה מושלמת פעם אחר פעם, אנו מקפידים על שלבי הייצור, החל מבחירת פולי הקפה, דרך יצירת התערובת ועד הגורם האנושי.

IMG_0686 - עותק

בחירת פולים מובחרים

כחלק בלתי נפרד מאיכות הקפה, בחרנו ב-Arcaffe להשתמש בפולי קפה מובחרים מזן ערביקה, הידועים בעושרם, הן מבחינת הניחוח והן מבחינת הטעם. הפולים גדלים במטעי "בוטיק" ייחודים לנו, ואינם משווקים בבורסת הקפה העולמית. שיטת הגידול של כל פול קפה הינה מדודה ומדוייקת וזוכה לביקור אישי וליווי של מקימי Arcaffe האיטלקית. 

פולים אדומים בעבודת יד

כדי לא לערב פולי קפה בוסריים עם פולי הקפה המשובחים שהבשילו לצבעם כצבע הדובדבן, רשת Arcaffe דואגת לקטיף ידני של הפולים המשובחים ביותר, אחד אחר השני.

מפרי אדום לפול ירוק

לאחר בחירת הפרות האדומים והמובחרים, אנו מעבדים את פולי הקפה בארבע שלבים מדוייקים: הפרדת הפסולת מפולי הקפה, השלת הקליפות החיצוניות, ייבוש הפולים והורדת קרום הכסף ועטיפת הפרגמנט.

יצירת התערובת הייחודית

הטעם המושלם נקבע לאחר עירוב מספר פולי קפה. התערובות הנמכרות ברשת Arcaffe, הן הסוד השמור שהפך אותנו לרשת בתי הקפה המובילה בישראל.

הקלייה והקירור קובעים את איכות הקפה

קליית הקפה מתבצעת למשך 15-20 דקות בחום של 200-250 מעלות ואילו הקירור מתבצע באמצעות אוויר לשמירת הטעם והארומה.

טחינה – טריות ודיוק

טחינה מדוייקת של פולי הקפה ברשת Arcaffe, מבטיחה טריות גבוהה, ארומה משובחת, טעם מדויק. לשם כך בודק הצוות המקצועי של Arcaffe את מידת הטחינה מספר פעמים במהלך היום יום.

הגורם האנושי

כשתערובת הקפה מושלמת, משימת הבריסטה היא להכין קפה בדיוק ובמקצועיות. אנו ברשת Arcaffe מכשירים את צוות העובדים הממונים על הכנת כוס הקפה המקצועית, והופכת אותם למומחים ואמנים בהכנת הקפה שלכם.

כך תדעו שהקפה שלכם מושלם

מראה עיניים – צבע הקפה. הקרמה. עמידות הקרמה ומרקם ריח.  עוצמת הריח ומגוון הריחות שהוא מכיל טעם. מרקם הקפה והאיזון בין הטעמים. 

■ מתיקות בקצה הלשון ■ חמיצות בצדי הלשון ■ מליחות במרכז הלשון

■ מרירות בחלק הפנימי של הלשון