הסיפור שלנו

ארקפה איטליה נוסדה ב-1895 בליבורנו, על חופה המערבי של טוסקנה. מאז, כבר חמישה דורות שמשפחת מסקיני אחראית על אחד מבתי הקלייה המשובחים בעולם. ארקפה ישראל נוסדה ב-1995, עם בית קפה ראשון בהרצליה. מאז, עוד 45 סניפים של ארקפה וארקפה בייקרי נפתחו, מציעים לקהל הרחב מגוון מוצרים איכותיים מהמפעל הקולינרי, המאפייה ובית הקלייה שלנו. אי אז בשלהי שנות התשעים של המאה הקודמת, להביא, להפיץ ולקדם תרבות צריכת קפה בישראל לא היה דבר של מה בכך. ארקפה הביאה את בשורת הקלייה המקומית, את חשיבות בחירת הזנים ואת מלאכת הכנת כוס קפה אמיתית.

את הסטנדרטים והתשוקה לקפה הבאנו גם לעולם האפייה, זוהי אפיית ארטיזן בקנה מידה מסחרי. הקמנו מאפייה משלנו, ואת המתכונים יצרנו בשיתוף פעולה עם אריק קייזר, מגדולי האופים של צרפת. היום כבר אין צורך להציג את ארקפה. את חותמת האיכות שלנו מכיר כל חובב קפה וכל פודי בישראל.

ארקפה ניזונה מהמסורת האיטלקית של משפחת מסקיני. חמישה דורות של גידול, טיפול וקליית קפה. הניחוחות והטעמים בבית הקלייה של המשפחה הם שהציתו את הדמיון לקפה פרימיום בישראל, אי אז ב-1995.

תערובת הקפה הירוק הייחודית של ארקפה, מגיעה לישראל ונקלית לשלמות בבית הקלייה שלנו. הטריות של הקפה היא קריטית. כשפולי הקפה נטחנים בסניף בבית הקפה, עבור כל כוס, משתחררים מהפולים טעמים וניחוחות של מסורת איטלקית בת למעלה ממאה שנה.

הפולים גדלים במטעים של משפחת מסקיני, במרכז אמריקה, הודו ואתיופיה ונקטפים בקיטוף ידני. על הבלנד אחראי אנריקו מסקיני, Master Blender. זהו בלנד ייחודי שאנריקו יצר עבור ארקפה ישראל. לא תמצאו אותו בשום מקום אחר בעולם.

תערובת הקפה הייחודית של ארקפה מורכבת מ 100% פולי ערביקה.